Brak wyników

Zdrowie i rozwój

5 października 2022

Tup Tup… do Poznania na Rodzinny Festiwal Podróżniczy!

0 382

Pojawienie się w rodzinie malucha niewątpliwie jest swoistą rewolucją i z pewnością oznacza zmianę oraz organizację wielu życiowych kwestii na nowo. Nie musi jednak oznaczać rezygnacji z dotychczasowych ulubionych form aktywności. Zwłaszcza podróżowania! Powiedzmy sobie szczerze – od teraz po prostu wspólne wyjazdy będą wyglądały odrobinę inaczej. Warto posłuchać tych, którzy mają te pierwsze (i kolejne doświadczenia) już za sobą.

Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski. Nowe, a jednocześnie na swój sposób doskonale znane od dekady. Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup bowiem będzie odbywał się przy Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń w Poznaniu. Jak podkreślają organizatorzy – to spełnione marzenie na 10-te urodziny imprezy.

– Festiwal śladami Marzeń rozrastał się i dojrzewał od 10 lat. A w tym czasie wraz z nim publiczność, która sukcesywnie powiększa się o młode pokolenie. Podczas Śladami Marzeń brakowało już miejsca na rodzinne prezentacje, a widzimy, że są potrzebne. Młodzi rodzice szukają dobrych wzorców i wsparcia, wśród tych, którzy udowadniają, że da się podróżować z dzieckiem. To właśnie chcemy pokazać podczas Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup – mówi Jaśmina Labus, założycielka i organizatorka Festiwalu. Prywatnie mama półtorarocznego Jeremiego.

Pomysł na rodzinną podróż

Skoro już wiadomo, że z dzieckiem podróżować się da, pojawia się pytanie jak zrobić to najlepiej. Tup Tup będzie przestrzenią pełna inspiracji i pomysłów, tworzoną właśnie z myślą o rodzinnym podróżowaniu. Organizatorzy przekazując solidną dawkę wiedzy, chcą pokonać obawy i wątpliwości związane z wyjazdami z najmłodszymi. 

Do kogo skierowany jest Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup? Jak podkreśla Jaśmina Labus –  Głównie do osób planujących powiększenie rodziny, a jednocześnie kochających podróże i nie chcących z nich rezygnować. Przeciwnie – planujących kolejne wycieczki w powiększonym składzie. Ale zwracamy się także do rodzin z dziećmi, które pragną zacząć swoją przygodę z wyjazdami, a jednocześnie trochę się obawiają, nie wiedzą od czego zacząć, lub po prostu poszukują inspiracji. Tutaj znajdziecie kompendium wiedzy co zabrać ze sobą w podróż i wysłuchacie rad i wskazówek osób, które wiele doświadczeń mają już na swoim koncie – podkreśla organizatorka.

Tup Tup w stronę przygody

Podczas Festiwalu znajdziecie mnóstwo informacji na temat miejsc do których warto udać się całą rodziną i podpowiedzi jak zaplanować podróż z dzieckiem, aby nie zwariować. Będzie też o tym, jak się spakować i o czym warto pomyśleć wcześniej, aby w czasie podróży czuć się bezpiecznie i móc cieszyć się sobą. Nie zabraknie też porad dotyczących sprzętu turystycznego odpowiedniego podczas wyjazdów w góry czy na rowery. Przede wszystkim jednak na rodziców czekają rodzicielskie life-hacki od tych, którzy z maluchami pod pachą wrócili już z wypraw i wycieczek – tych bliskich i dalekich.

– Nie będą to tylko egzotyczne podróże. Będą też te bliskie, pokazujące, że niesamowitą przygodę można przeżyć w okolicznym parku czy lesie. Chcemy pokazać, że eksplorowanie świata można zacząć blisko i przy każdej pogodzie, ale warto się do tego przygotować, aby się nie zniechęcić – mówi Jaśmina Labus.

Festiwal Tup Tup odbędzie się w sobotę 22 października i będzie podzielony na 3 bloki tematyczne. Pierwsza z nich: strefa inspiracji, gdzie usłyszeć będzie można opowieści i historie podróżujących rodzin. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach, ale warto też inspirować się ciekawymi ludźmi, którzy na swoim koncie mają wiele podróży w rodzinnym gronie.

– Na Festiwal Tup Tup zaprosiliśmy inspirujących prelegentów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, pokażą jak zaczynali i przygotowywali się do rodzinnej podróży, aby maluch czuł się dobrze i aby dla rodziców nie było to zbyt trudne przeżycie –  mówi organizatorka.

W drugiej, strefie pomysłów poruszone zostaną tematy bezpieczeństwa, zdrowia i nudy w podróży. Strefa praktyczna będzie z kolei kopalnią wiedzy o sprzęcie, który warto zabrać w podróż, szczególnie gdy w planach macie aktywności sportowe. 

Wydarzeniom festiwalowym towarzyszyć będą także warsztaty praktyczne, skierowane zarówno do rodziców, dzieci, jak i całych rodzin. To to także ciekawa forma na spędzanie czasu i doskonałe miejsce na zdobycie dodatkowej wiedzy.

Ale to jeszcze nie wszystko. Przedłużeniem Festiwalu Tup Tup będą spotkania dla wielbicieli familijno-podróżniczej literatury. Planowany jest cykl spotkań z autorami książek podróżniczych. W strefie wystawców z kolei będzie można też znaleźć stoiska wydawnictw, wypełnione książkowymi podróżniczymi inspiracjami.

Weekend w stolicy Wielkopolski

Warto wpisać ten październikowy weekend do kalendarza i skierować swoje kroki do Poznania, który na całe trzy dni stanie się istnym podróżniczym rajem!

W ramach jednego biletu przez cały weekend (21-23.10) będzie bowiem szansa przeżyć mnóstwo przygód. Co czeka na odwiedzających?

  • Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – Największy podróżniczy Festiwal w Wielkopolsce, wypełniony prelekcjami podróżniczymi, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, warsztatami, ciekawymi stoiskami. Piątek, pierwszy dzień Festiwalu odbędzie się na scenie Targów Tour Salon i będzie poświęcony podróżom po Polsce. Kolejne wystąpienia, zaplanowane na sobotę i niedzielę, to opowieści podróżnicze z różnych stron świata.
  • Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup – przede wszystkim, ale nie tylko dla rodzin z dziećmi!
  • Targi Tour Salon – miejsce podróżniczych inspiracji, spotkań i przestrzeń do rozmów z globtroterami.
  • Caravanas Salan i Zlot Caravaninagu – idealne miejsce aby poczuć caravaningowego bakcyla, obejrzeć jak może wyglądać wnętrze najpopularniejszych „jeżdżących domów” czy spotkać twórców najpopularniejszych camperowych kanałów medialnych.

Więcej informacji i szczegółów na temat wydarzeń na stronie 10. Edycji Festiwalu Śladami Marzeń oraz na stronie Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup.

To co, gotowi na rodzinną przygodę? Do zobaczenia na Festiwalu!

Przypisy