Brak wyników

Zdrowie i rozwój

22 czerwca 2023

Blisko 300 000 dzieci z całej Polski wysiało koper w ramach akcji #ZDROWOROSNA

0 439

Zakończyła się druga edycja akcji #ZDROWOROSNA, zorganizowanej przez firmę W.Legutko. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem szkół i przedszkoli z całej Polski. Wzięło w niej udział ponad 5 000 placówek edukacyjnych, dzięki czemu niemal 300 000 dzieci otrzymało bezpłatne pakiety do wysiewu kopru. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale również lekcja ekologii oraz zdrowego żywienia.

Akcja #ZDROWOROSNA ma na celu popularyzację wiedzy o środowisku oraz aktywizowanie dzieci w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Skierowana jest do nauczycieli i pedagogów oraz dzieci w grupach przedszkolnych, klasach szkół podstawowych oraz innych placówek edukacyjnych. Kluczowym aspektem jest również budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

– Uprawa roślin to świetna zabawa i nie trzeba mieć do tego celu ogródka. Inspirujemy nauczycieli, opiekunów, rodziców i dziadków, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin. Ponadto, dziecko zdobywa cenne informacje i kształtuje swoją osobowość, a także zwiększa wrażliwość na piękno natury. Los naszej Planety w dużym stopniu zależy od nas i od naszych dzieci, dlatego podejmujemy tak wiele aktywności skierowanych właśnie do najmłodszych ogrodników – wyjaśnia Joanna Legutko, wiceprezes firmy W.Legutko.

II edycja wielkim sukcesem

W ubiegłym roku w akcję #ZDROWOROSNA zaangażowało się ponad 150 000 dzieci z całej Polski, które otrzymały zestawy do wysiewu własnych roślinek. Była to pierwsza edycja akcji, która już od momentu ogłoszenia spotkała się z pozytywnym odbiorem nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i rodziców.

Zainteresowanie drugą edycją, która odbyła się w tym roku, zaskoczyło nawet organizatorów. Zakładana liczba 5 000 bezpłatnych pakietów została rozdysponowana w ciągu zaledwie dwóch tygodni. W związku z tym firma W.Legutko podwoiła ich liczbę, dzięki czemu aż 300 000 dzieci z blisko 5 500 szkół podstawowych i przedszkoli miało możliwość wysiewu własnych zielników.  

– W tym roku w nieco ponad miesiąc zebraliśmy komplet uczestników z przedszkoli, szkół i innych placówek zajmujących się edukacją w całej Polsce. Trafiło do nich aż 10 000 bezpłatnych pakietów edukacyjnych z kompletem materiałów na pokazową lekcję ogrodnictwa: saszetkami z nasionami kopru, podłożem, doniczkami oraz instrukcją wysiewu. Wdrożenie pociech w świat roślin to doskonały sposób nie tylko na spędzanie czasu z najmłodszymi, ale także rozwijanie ich umiejętności poznawczych, społecznych oraz emocjonalnych w kreatywny sposób. Jesteśmy dumni, że nasza akcja spotkała się z takim entuzjazmem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Planujemy kolejną edycję w przyszłym roku, do udziału w której zachęcam już teraz ­– podsumowuje Joanna Legutko.

Przypisy