Brak wyników

Zdrowie i rozwój

17 lutego 2023

Bezpłatne pakiety do uprawy roślin. Ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji #ZDROWOROSNA

0 955

Uprawa roślin to element nauki zdrowego stylu życia, troski o środowisko, ale również świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Polska firma W.Legutko po raz kolejny rozdaje szkołom darmowe pakiety edukacyjne, w których znajdują się saszetki z nasionami, podłoże, doniczki oraz instrukcja wysiewu. To element akcji #ZDROWOROSNA, która poprzez zabawę ma uczyć dzieci w różnym wieku samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów, a także zdrowych nawyków żywieniowych. Jak zgłosić przedszkole, szkołę lub inną placówkę edukacyjną do tegorocznej akcji? Poniżej szczegóły.

#ZDROWOROSNA to II edycja akcji zainicjowanej i zorganizowanej w ubiegłym roku przez polską firmę W.Legutko. Już po raz kolejny, do placówek edukacyjnych w całej Polsce, które zgłoszą się do akcji, zostaną wysyłane darmowe pakiety edukacyjne z zestawem materiałów do nauki wysiewania roślin.

– Los naszej Planety w dużym stopniu zależy od nas i od naszych dzieci. Kampania edukacyjna, którą zorganizowaliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku, ma na celu budowanie świadomości ekologicznej, a także zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Wszystko po to, by przyszłość była piękna i zdrowa – mówi Joanna Legutko, wiceprezes firmy W.Legutko. – Chcemy także pokazać, że uprawa roślin to również świetna zabawa oraz że nie trzeba mieć do tego celu ogródka. Inspirujemy nauczycieli, opiekunów, rodziców i dziadków, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do roślin – zachęca Legutko.

#ZDROWOROSNA 2023 – jak zgłosić placówkę edukacyjną do akcji?

Placówkę edukacyjną, szkołę czy przedszkole można zgłaszać poprzez formularz na stronie internetowej akcji #ZDROWOROSNA do 26 maja br. lub do wyczerpania zapasów. Po zakwalifikowaniu, placówki otrzymają bezpłatne pakiety edukacyjne, w których znajdują się 2 saszetki po 5 g nasion kopru ogrodowego, 5 litrów podłoża, 30 sztuk doniczek oraz instrukcję wysiewu. Dzięki temu zestawowi w łatwy i szybki sposób można wysiać koperek ogrodowy.

– W ubiegłym roku w akcję #ZDROWOROSNA zaangażowało się ponad 150 tys. dzieci w całej Polsce, a każde z nich wysiało własne warzywa. Była to pierwsza edycja akcji, a już od momentu ogłoszenia spotykała się z pozytywnym odbiorem nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i rodziców. W tym roku chcemy dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców – podsumowuje Joanna Legutko z firmy W.Legutko.

W tegorocznej edycji #ZDROWOROSNA firma przeznacza 5 tysięcy darmowych zestawów z nasionami do uprawy roślin. Pakiety są łatwodostępne do odbioru ze względu na partnera logistycznego akcji.

Akcja #ZDROWOROSNA ma na celu popularyzację wiedzy oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów wśród dzieci w grupach przedszkolnych, klasach szkół podstawowych oraz zorganizowanych grupach dzieci funkcjonujących m.in. przy świetlicach szkolnych oraz domach kultury. Dodatkowym celem jest budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Zgłoszenia mogą dokonać dyrektorzy szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjnych oraz nauczyciele w nich pracujący. Więcej informacji: https://legutko.com.pl/pl/hobby/zdroworosna-2023/

W.LEGUTKO to polski, rodzinny producent nasion, który od 1992 roku jest zaufanym dostawcą na rynku ogrodniczym zarówno polskim, jak i zagranicznym. Źródłem sukcesu marki jest praca u podstaw, blisko ziemi i z miłością do roślin.  W.Legutko posiada ponad 1300 hektarów pól produkcyjnych i 236 autorskich odmian nasion. Firma dysponuje największym laboratorium nasiennym w Polsce. W.Legutko jest inicjatorem i organizatorem kampanii edukacyjno-społecznej #ZDROWOROSNA, której celem jest krzewienie postaw proekologicznych i zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Przypisy