Brak wyników

Zdrowie i rozwój

27 października 2021

Novakid, wraz z przyjaznymi strrraszydełkami, zaprasza dzieci na darmowe halloweenowe zajęcia z angielskiego

0 374

Internetowa szkoła Novakid zaprasza dzieci z całego świata wraz z rodzinami do udziału w specjalnej halloweenowej lekcji języka angielskiego – “Spooky” Monster Masterclass. Zajęcia odbędą się na żywo za pośrednictwem kanału na YouTube w dniu 28 października o godzinie 17. Mali uczniowie będą mogli stworzyć własnego potwora i nauczyć się nowych angielskich słówek w atmosferze kreatywności i zabawy.

Efektywna nauka języka angielskiego wiąże się z zanurzeniem w kulturze krajów anglosaskich i zapoznaniem się z ich tradycjami. Wiele z tych symboli i zwyczajów stało się popularnych na całym świecie, w tym Halloween, czyli wigilia Wszystkich Świętych. 31 października rodziny we wszystkich zakątkach globu ozdabiają swoje domy tradycyjnymi dekoracjami: wydrążonymi dyniami, sztucznymi pajęczynami, prześcieradłami imitującymi duchy, a także przerażającymi i jednocześnie uroczymi potworkami i straszydłami.

– W Novakid słyniemy z łączenia nauki i zabawy w jedno. Dlatego już w najbliższych dniach zapraszamy najmłodszych z całego świata do zapoznania się z fascynującą tradycją Halloween. Wspólnie z nauczycielem, dzieci będą miały okazję stworzyć urocze potworki, jednocześnie ucząc się nowych słówek i wyrażeń, opisujących halloweenowych przyjaciół – mówi Agata Jagiełło, przedstawicielka Novakid na Polskę.

Do radosnego świętowania przydadzą się: tekturowe tuby, papier toaletowy, papier kolorowy, samoprzylepne oczka, klej, nożyczki, czarny marker, kartonik po jajkach, akrylowe farby i pędzle. Na dzieci czekają wciągające gry, rymowanki i nowe słownictwo do nauki.

Link do dołączenia do transmisji “Spooky” Monster Masterclass, czyli halloweenowych zajęć z języka angielskiego: https://www.youtube.com/c/NovaKid.

Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces edukacji jest prowadzony w formie zabawy i wzbogacają go takie rozwiązania, jak: wirtualna rzeczywistość, interakcja i grywalizacja, by jak najbardziej uatrakcyjnić najmłodszym naukę języka.

Przypisy