Brak wyników

Zdrowie i rozwój

23 lipca 2021

Easy Breezy – wirtualne, darmowe półkolonie z językiem angielskim dla dzieci

0 448

Internetowa szkoła języka angielskiego dla dzieci Novakid ruszyła z letnim obozem Easy Breezy, który potrwa aż do 29 sierpnia. W każdym tygodniu półkolonii online uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp do kreskówek, lekcji z native speakerami i warsztatów. Dla najbardziej zaangażowanych uczniów przewidziano również nagrody specjalne!

Choć na ogół lato jest postrzegane jako wyczekiwana przerwa od zajęć i nauki, wielu rodziców decyduje się zapisać swoje pociechy na różnego rodzaju półkolonie. Podczas wakacji warto zadbać o żywy i atrakcyjny kontakt z językiem obcym, którego uczy się dziecko. Platforma Novakid, która specjalizuje się w nowoczesnej edukacji językowej prowadzonej w formie angażującej zabawy, postanowiła wyjść tym potrzebom naprzeciw. Szkoła przygotowała bezpłatny, internetowy obóz przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które chcą szlifować swój angielski. Autorzy programów nauczania po raz kolejny udowodnili, że edukacja może być twórcza, przyjemna i mieć dużo wspólnego z zabawą.

Animacje, lekcje i warsztaty

Program wirtualnego obozu Easy Breezy został podzielony na poszczególne tygodnie, podczas których dzieci będą poznawać angielskie zwroty i wyrażenia, związane z różnymi kategoriami tematycznymi. Wśród nich znajdą się m.in.: podróże, zwierzęta, hobby, kariera, gotowanie. Do każdego z zagadnień szkoła Novakid dopasowała pięć krótkich anglojęzycznych animacji, przygotowanych dla dzieci w różnym wieku. Na uczniów czekają następnie trzy lekcje językowe, nagrane przez certyfikowanych native speakerów. Zwieńczeniem nauki są kreatywne warsztaty DIY dla dzieci, podczas których stworzą m.in.: kosmiczne wycinanki, domowy wulkan, pocztówki, desery inspirowane serią o Harrym Potterze, zegarki i zabawki redukujące stres.

– Pomysł stworzenia programu półkolonii online pojawił się dość naturalnie, jako odpowiedź na potrzeby wynikające z pandemicznych ograniczeń. Wielu z nas wciąż nie planuje dalekich letnich podróży, a miejsca na wyjazdach dla najmłodszych i zajęciach w młodzieżowych domach kultury są ograniczone. Dlatego zaprosiliśmy dzieci do udziału w całkowicie bezpłatnym wirtualnym obozie, który łączy w sobie zabawę, naukę i warsztaty plastyczne – mówi Agata Jagiełło, regionalna marketing manager w Novakid.

Nagrody dla zaangażowanych

Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziano nagrody specjalne. W każdym tygodniu Novakid wyłoni zwycięzców wśród uczniów, którzy pochwalą się w social mediach swoją pracą DIY, stworzoną podczas twórczych warsztatów. Aby wziąć udział w mini konkursie, należy udostępnić zdjęcie wybranego rękodzieła na Instagramie, Likee lub TikToku i opisać hasztagami #EasyBreezy_Camp i #Novakid.

Wszystkie animacje, lekcje i warsztaty w ramach Easy Breezy są darmowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej https://camp.novakidschool.com. Pod podanym adresem znajduje się również pełny harmonogram wirtualnych półkolonii.

Partnerami akcji są m.in: Haribo, Cartoon Network i Likee.

Przypisy