Brak wyników

Mały Uczeń poleca

29 maja 2020

Zapraszamy do udziału w Kampanii #przytuldziecko!

0 635

By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu. By się rozwijać – dwunastu.”- Virginia Satir

Wszyscy wiemy, że warto przytulać dzieci. Ale czy wiemy dlaczego? Na to pytanie odpowiada kampania społeczna #przytuldziecko. To akcja non - profit, której misją jest edukowanie na temat wpływu przytulania na rozwój dziecka.Ten prosty gest ma ogromną moc! 

Dołącz do setek szkół i przedszkoli zostając partnerem kampanii #przytuldziecko - http://przytuldziecko.pl/wlacz-sie-do-akcji/ . Akcję można śledzić na Facebooku @Przytul Dziecko. 

Kampania #przytuldziecko jest po honorowym patronatem Rektora WUMu Profesora Zbigniewa Gacionga i Piotra Fronczewskiego. 

Ambasadorami przytulania zostali: Anna Dereszowska, Ola Popławska, Małgosia Socha, Jolanta Fraszyńska, Hanna Śleszyńska, Maciej Zakościelny, Michał Żebrowski, Janusz Chabior, Michał Figurski, Cezary Pazura, Rafał Królikowski, Rafał Rutkowski, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Michał Czernecki, Bartłomiej Topa. 

Do kampanii przyłączyło się wiele instytucji, Muzeum Narodowe w Warszawie, Teatr 6.piętro, Radio Zet, a także ponad pół tysiąca placówek oświatowych i setki pedagogów. 

“O kampanii” z naszej strony:

Czy na pewno macie bliski kontakt ze swoimi dziećmi?

Czym jest w dzisiejszych czasach bliskość?

Czy jest ona naturalna i dla wszystkich zrozumiała?

Przytulanie jest ważne, jest potrzebne i jest niezbędne do dobrego rozwoju naszych dzieci.

Tego właśnie dotyczy kampania #przytuldziecko.

Chcemy Wam pokazać jak ważną i jednocześnie często zaniedbaną kwestią jest naturalny kontakt fizyczny w relacji z dziećmi.

 

Pragniemy pokazać pozytywny wpływ, jaki niesie za sobą przytulanie dzieci i uświadamiać korelację pomiędzy przytulaniem, a zdrowym rozwojem dziecka (fizycznym, psychicznym, emocjonalnym).

 

Misją kampanii jest dotarcie do jak najszerszego grona.

Adresatem kampanii są rodzice, osoby pracujące z dziećmi, a także ci, dla których dobro i rozwój dzieci są bliskimi wartościami.

Kampania działa na rzecz dzieci, które coraz częściej padają ofiarą intensywnego trybu życia niesprzyjającego trosce o bliskość i rozwój emocjonalny.

Efekty tych zaniedbań mogą stanowić realny problem w dorosłym życiu.

W ramach kampanii #przytuldziecko planowana jest komunikacja edukująca na temat pozytywnych efektów przytulania, co może wpłynąć na zwiększenie świadomości opiekunów oraz uważniejsze dbanie o dobrostan dzieci.

W trosce o najwyższą jakość proponowanych treści, kampania realizowana jest we współpracy z patronami merytorycznymi.

Przypisy