Brak wyników

Mały Uczeń poleca

12 maja 2021

TaniaKsiazka.pl zaprasza na festiwal literacki

0 533

Bonda, Marcela, Samojlik i wiele innych znanych autorów weźmie udział w trzeciej edycji internetowych targów książki, organizowanych przez TaniaKsiazka.pl. Wydarzenie rozpoczyna się już 17 maja i potrwa aż 12 dni. Tym razem przyjmie formę konwentu WyCzytOn, czyli Wyprawy Czytelników Online. Poza spotkaniami z autorami w planach są również konkursy z nagrodami.

W tym roku festiwal literacki organizowany przez TaniaKsiazka.pl, markę należącą do spółki Glosel, odbędzie się w nowoczesnej formule. Podczas WyCzytOn-u każdy czytelnik będzie mógł aktywnie uczestniczyć w zaplanowanych rozrywkach, zadać pytanie ulubionym pisarzom i wygrać atrakcyjne nagrody.

Jakie atrakcje czekają na WyCzytOnie?

Ważnym punktem programu będzie panel o literaturze dziecięcej, w którym zagości m.in. Kamil Nowak z Blog Ojciec, pedagożka Anna Jankowska oraz autor książek dla dzieci – Tomasz Samojlik. Rodzice będą mogli również uczestniczyć w spotkaniu z dr Mikołajem Marcelą, autorem bestsellerowych tytułów „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” oraz „Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”.

Miłośniczki literatury psychologicznej i motywacyjnej będą mogły wziąć udział w spotkaniu i zadać pytania autorce bestsellera "Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie" – Natalii de Barbaro.

Atrakcje dla siebie znajdą także fani dreszczyku i emocjonujących thrillerów. Gośćmi WyCzytOnu będą popularni autorzy powieści kryminalnych – Jakub Ćwiek, Wojciech Chmielarz i Katarzyna Bonda. 

– W nowej, festiwalowej formule bardzo ważne jest dla nas zaangażowanie czytelników. Chcemy, by mogli wziąć czynny udział w spotkaniach z ulubionymi autorami i zadać im pytania. Przewidujemy również inne formy aktywności – m.in. test wiedzy z zakresu poprawności języka polskiego, WyCzytOnowe Bingo i inne zabawy, podczas których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Do wzięcia udziału w festiwalu wystarczy dostęp do Internetu i miłość do literatury – mówi Łukasz Kierus, prezes zarządu Glosel i współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl.

Podczas WyCzytOnu odbędzie się również Zlot Fanek Niegrzecznych Książek patronowany przez Wydawnictwo Kobiece, podczas którego miłośniczki romansów i powieści erotycznych będą mogły wziąć udział w różnych grach i konkursach, a także spotkać się z ulubionymi autorkami światowych bestsellerów, n.in. Vi Keeland, Laurelin Paige i TM Frazier.

Festiwal wspiera szerokie grono polskich influencerów książkowych, m.in. @marcin.okoniewski (Okoń w Sieci), @comebook (Karolina Borkowska),  @jeleenka (Anita Jeleń), @ksiazkowyfrik, @magical_daily (Agnieszka Wójcik), @bardziejlubieksiazki (Diana Chmiel) oraz @wielkibuk (Olga Kowalska).

Nowa formuła wydarzenia

Sukces zeszłorocznych TargówKsiążki.Online potwierdził, że brak możliwości udziału w wydarzeniach stacjonarnych, nie jest przeszkodą ani dla TaniaKsiazka.pl, ani dla miłośników książek. Co więcej, ma także plusy. Uczestnicy mogą wziąć udział w wydarzeniu z własnego domu, bez konieczności przemieszczania się po kraju.

– Obecność księgarń i wydawnictw na targach oraz festiwalach jest niezwykle istotna w kwestii promocji czytelnictwa. W zeszłym roku zdecydowaliśmy się na organizację targów książki online, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród miłośników literatury. Mamy nadzieję na powtórzenie tego sukcesu w tym roku, dlatego planujemy specjalną edycję, która przyjmie formę wirtualnego festiwalu. Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której można poczuć się częścią czytelniczej społeczności i zaangażowaniu uczestników w ten projekt – mówi Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Dyrektorka Wydawnicza w Wydawnictwie Kobiecym.

Tegoroczny WyCzytOn będzie trzecią odsłoną internetowych targów książki organizowanych przez Taniaksiazka.pl, choć tym razem, dzięki nowej formule będzie on bardziej zbliżony do fanowskiego konwentu, niż tradycyjnych targów. Przykładowo podczas panelu z Alicją Sinicką i Przemysławem Piotrowskim widzowie będą mogli zadawać pytania dotyczące ich mrocznych sekretów. Z kolei podczas panelu dla dzieci, rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mogli skonfrontować swoje książkowe wybory.

WyCzytOn startuje 17 maja i potrwa aż do 28 maja. Atrakcje zaplanowane w ramach festiwalu dostępne będą za pośrednictwem mediów społecznościowych i dedykowanego wydarzenia na Facebooku.


TaniaKsiazka.pl to istniejąca od 2006 roku, prężnie rozwijająca się księgarnia online z siedzibą w Białymstoku. Jej misją jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i poszerzanie grona polskich czytelników. W asortymencie sklepu znajduje się ponad 400 tys. produktów, wśród których dostępne są m.in. książki, gry i zabawki.

Przypisy