Brak wyników

Mały Uczeń poleca

2 września 2020

Rozpocznij rok szkolny z Hello ICE i tygrysem Budim. Budimex stawia na bezpieczeństwo najmłodszych!

0 573

Dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny, a dzieci stęsknione za swoimi rówieśnikami po prawie półrocznej przerwie wracają do szkół i przedszkoli. Dla programu Hello ICE to czas na nowe zadania, szansa na spotkania z uczniami oraz przedszkolakami i przede wszystkim edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pomysłodawca programu - firma Budimex - stworzył również interaktywną mapę niebezpiecznych punktów wokół szkół i przedszkoli, by we współpracy z władzami lokalnymi wypracować sposoby na ich jak najszybsze wyeliminowanie. Na stronie programu opublikowane są gotowe scenariusze lekcji o tematyce bezpieczeństwa dla nauczycieli. Można też tam znaleźć quizy, które dzieci rozwiążą wspólnie z opiekunami.
 


W 2019 roku w ramach Hello ICE, Budimex zorganizował Dni Bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach, w których wzięło udział ponad 800 dzieci. W ramach programu firma rozdała 1400 odblasków i kart kontaktu ICE (In Case of Emergency). Na mapie niebezpiecznych punktów wskazano blisko 400 newralgicznych lokalizacji w pobliżu placówek edukacyjnych.

- Hello ICE kładzie nacisk na edukację z zakresu bezpieczeństwa już od najmłodszych lat. Wyznajemy zasadę, że najlepsza jest nauka przez zabawę, dlatego bohaterem naszych lekcji i Dni Bezpieczeństwa jest tygrys Budi. Pierwsza edycja wyraźnie pokazała, że zarówno cel, jak i wybrane narzędzia świetnie się sprawdziły. Kiedy zaczęła się pandemia nie zwalnialiśmy tempa. Nasze działania prowadziliśmy online i rozszerzyliśmy je o bezpieczeństwo w sieci. W naszych aktywnościach wspiera nas ambasador Hello ICE – Sebastian Mila, były reprezentant Polski w piłce nożnej. – podkreśla Katarzyna Wójcik, Ekspert ds. komunikacji w Budimex SA.
 


W tym roku szkolnym Budimex będzie na bieżąco dostosowywał swoje działania do wymogów epidemiologicznych. Dni Bezpieczeństwa będą organizowane na świeżym powietrzu lub w formie webinarów. Budimex planuje również wymalowanie, w sąsiedztwie trzech szkół wskazanych na mapie programu, pasów 3D, aby zwiększyć w tych miejscach bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Szkoły i przedszkola mogą nadal zgłaszać się do tegorocznej edycji Hello ICE, aby wygrać Dzień Bezpieczeństwa w swojej szkole i spotkanie z bohaterem akcji tygrysem Budim.
 


Program Hello ICE otrzymał patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Infrastruktury.

Scenariusze lekcji, quizy dla dzieci oraz mapa, na której można zaznaczyć niebezpieczny punkt wokół szkoły czy przedszkola, znajdują się na stronie www.helloice.pl.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku oraz Instagramie.

Przypisy