Brak wyników

Mały Uczeń poleca

27 października 2020

Podsumowanie akcji Wrocławska Strefa Rekreacji

133

Wrocławska Strefa Rekreacji to cykl 10 eventów trwających od 26.09 do 04.09.2020 r. oraz event podsumowujący 12.09.2020 r.

Spotkania dedykowane były dzieciom i młodzieży do 15 roku życia. Odbyły się we wrocławskich parkach ESK : Południowym, Tołpy, Tarnogajskim, Słonecznym, Staszica, Grabiszyńskim, Marii Dąbrowskiej, Skwerze św. Damiana de Veuster. Event podsumowujący odbył się w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.

Akcja organizowana były przez Miasto Wrocław we współpracy z Fundacją Mam Marzenie i organizatorami kampanii Przytul Dziecko.

Założone i zrealizowane cele Wrocławskiej Strefy Rekreacji to:

  • kształtowanie u dzieci i młodzieży nawyku spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu
  • przeciwdziałania nadmiernemu spędzania czasu przy mediach elektronicznych
  • wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży
  • aktywizacja oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży mieszkających we Wrocławiu
  • dotarcie do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym i ekonomicznym

W cyklu 10 eventów wzięło udział 587 osób. Na finale pojawiło się 25 uczestników, łącznie 612 dzieci. Eventy odbywały się codziennie, zgodnie z planem i założeniami. Nie wystąpiły żadne problemy i incydenty utrudniające przebieg akcji.

Ze względu na obostrzenia spowodowane COVID-19, grupy zajęciowe nie przekraczały liczby 12 uczestników. Opiekunowie wypełniali ankiety związane ze stanem zdrowia, dłonie uczestników, meble i sprzęty poddawane były częstej dezynfekcji, a obsługa eventu nosiła maseczki lub przyłbice.

Formuła eventów Wrocławskiej Strefy Wakacyjnej:
STREFA SPORT
Judo, piłka nożna, zumba, joga, acroyoga, zajęcia kształtujące integrację sensoryczną, zajęcia sprawnościowe
STREFA SZTUKA
nauka malowania obrazów na płótnie i na sztalugach, tworzenie "lasu w słoiku", lepienie z gliny, decoupage, ozdobne słoiki "wspomnienia lata"
STREFA RAZEM
zajęcia, gry i zabawy integracyjno-socjalizujące prowadzone przez animatorki.

Warsztaty prowadzili m.in. trenerzy judo, nauczycielki jogi, trenerka personalna, artystka i absolwentka ASP, psychodietetyczka, trenerzy akademii piłkarskiej, animatorki. Oprócz warsztatów, do dyspozycji dzieci i młodzieży były stałe strefy plastyczna, sportowa i integracyjna, w których niezależnie od warsztatów mogły kreatywnie spędzać czas bawiąc się i rozwijając.

Na wydarzeniu podsumowującym pojawiła się Pani Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Odbyło się oficjalne podsumowanie cyklu wydarzeń, podczas którego organizatorzy przedstawili przebieg eventów, a Pani Dorota Feliks wyraziła nadzieję na więcej tego typu projektów.

Podczas eventu podsumowującego odbyły się także warsztaty z warszawską artystką Malwiną Konopacką. Stworzony został totem “Tuląca mama”, powstały z ceramiki i specjalnie zaprojektowanych ramion - tekstylnych tuneli. Wspólnie z Malwiną Konopacką dzieci zrobiły własne otulaki - przytulaki - przytulanki sensoryczne, które formą nawiązywały do ramion totemu.

linki do spotów:
podsumowanie eventów: https://www.youtube.com/watch?v=Mzbr-cacGQY&t=3s
podsumowanie akcji i finału: https://youtu.be/KhBgll3dRdY

link do zdjęć:
https://drive.google.com/drive/folders/1mK1hcMv8rk9m04XF_2SPOsUC2xKGIEBh

Przypisy