Brak wyników

Kącik Małego Ucznia

25 listopada 2020

Zostań w domu i uratuj Gwiazdkę! Zaczynamy Akademię Elfów Świętego Mikołaja

0 635

Święty Mikołaj wraz ze swoimi reniferami, elfami i pomocnikami utknął na biegunie północnym – niestety koronawirus nie oszczędził jego ekipy. Ze względu na to, że przygotowania do Gwiazdki będą w części zdalne, może zabraknąć energii świątecznej, która napędza sanie. Dzieci z całego świata, w tym z Polski, stanęły przed nie lada wyzwaniem – muszą uratować święta i sanie Mikołaja! Czy sobie poradzą? I w jaki sposób zrobić to z domu? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas Akademii Elfów Świętego Mikołaja, czyli specjalnej, bezpłatnej gry świątecznej dla dzieci. Zapisy ruszają już 20 listopada o godz. 10:00 na www.zwalcznude.pl

To właśnie motyw ratowania Świąt będzie przyświecał tegorocznej Akademii Elfów Świętego Mikołaja. Organizatorem gry jest Fundacja Zwalcz Nudę. „Od lat wspieramy mądre i wartościowe, wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny. Organizujemy warsztaty, pikniki, giry miejskie czy projekty, które w ciekawy sposób uczą. Czego? Zdrowego stylu życia, funkcjonowania w zgodzie z planetą, wspólnego przeżywania emocji w gronie najbliższych. Staramy się, by udział w każdym naszym projekcie, był przygodą i nowym doświadczeniem” – mówi Krystyna Radkowska, Prezeska Fundacji Zwalcz Nudę.

Magiczna zabawa w ramach Akademii Elfów Świętego Mikołaja rozpocznie się w pierwszą sobotę grudnia i potrwa przez 2 weekendy – 5, 6, 19 i 20 grudnia. Dzieci będą miały okazję zmierzyć się ze specjalnie przygotowanymi zadaniami i wyzwaniami. Animatorzy i animatorki z Fundacji Zwalcz Nudę w rolach śnieżynek, mikołajek, elfów i Świętego Mikołaja stanęli na wysokości zadania i – mimo pandemii i obostrzeń z nią związanych – szykują moc atrakcji. Podstawowym zadaniem będzie zadbanie o dobrą atmosferę i świąteczny, rodzinny klimat we własnych domach. To właśnie pomoże wytworzyć dużo świątecznej energii – potrzebnej do napędzenia sań Świętego. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają również specjalne listy od Świętego Mikołaja oraz materiały do wykorzystania podczas zadań. Paczki będą do odbioru w ciągu tygodnia przed daną grą. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły dołączyć do Akademii i zmierzyć się z wyzwaniami z różnych katedr. Te na ten moment pozostają tajemnicą – organizatorzy zdradzą je dopiero w dniu rozpoczęcia zabawy.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek Akademii Elfów Świętego Mikołaja w tym roku gra przenosi się do domów dzieci. Nie przeszkadza to jednak w stworzeniu wyjątkowej atmosfery i niezapomnianej rozrywki dla całej rodziny. „– Zawsze stawiamy sobie najwyższe wymagania i także w tym roku chcieliśmy, aby Akademia była czymś niesamowitym, wartym zapamiętania i przygotowującym do tego magicznego okresu, jakim są święta. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich, zdecydowaliśmy przenieść się do Internetu – stworzymy specjalną grupę na Facebooku, na której dzieci będą mogły dzielić się swoimi osiągnięciami; przeprowadzimy wyjątkowy live ze Świętym Mikołajem, a już teraz nagrywamy zadania z elfami i śnieżynkami. Wierzymy, że w tym roku magia świąt pozwoli saniom latać po całym świecie!” – mówi Aleksandra Stronkowska, Koordynatorka ds. promocji Fundacji Zwalcz Nudę.

Dzieci będą mogły wziąć udział w grach 5, 6, 19 i 20 grudnia. Każdego dnia zabawa startuje o godz. 13:00. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie www.zwalcznude.pl/wydarzenia, które rozpoczną się 20 listopada o godz. 10:00. Więcej informacji na www.zwalcznude.pl/elfy.  Akademia Elfów Świętego Mikołaja jest współfinansowana przez: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, miasto stołeczne Warszawę i Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Przypisy