Brak wyników

Szkolne sprawy

21 listopada 2019

Kiedy dziecko nie zna różnicy między nauką a zabawą…

0 1077

Kiedy dziecko nie zna różnicy między nauką a zabawą - to dobrze, bo dla niego powinno być to to samo! Większość ludzi próbuje rozdzielić te dwa pojęcia, jednak są na to inne sposoby. Tumi-Tur pokazuje, że można uczyć i bawić jednocześnie.

Każdy chciałby, aby jego dziecko było mądre, kreatywne, a przede wszystkim – zmotywowane do działania! O taką postawę trzeba prawidłowo zadbać. Jednym ze sposobów jest odpowiednia organizacja czasu, ale nie chodzi tutaj o kolejne zajęcia dodatkowe, które w jedyne 45 minut wykreują z Twojej pociechy geniusza. Wspomniane wyzwanie da się spełnić w 3 krokach:

1. Postaw na ruch

Zabawy przedszkolaków często opierają się na biegach, skokach, tańcach i innych działaniach przepełnionych energią. Trzeba ją odpowiednio ukierunkować, np. poprzez zachęcanie do określonych zabaw, pozwalających na zaspokojenie tej naturalnej emocji oraz potrzeby, jaką jest ruch. Ogólną sprawność fizyczną, ale też inne kompetencje, dobrze kształtują takie zabawy jak: „Chowanego”, „Ojciec Wergiliusz” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

2. Poznajmy się lepiej!

Opuszczenie naturalnego środowiska, którym do tej pory byli rodzice, to niełatwe wyzwanie. Dlatego należy zadbać o efektywną integrację grupy rówieśniczej. Gry są idealną możliwością przełamania onieśmielenia, budowania zaufania i zrozumienia. Dzięki nim nawiązują się nowe relacje, które mogą być solidną podstawą do długoletnich przyjaźni. A zacząć się one mogą od prostej zabawy w „Witamy wszystkich, którzy…”, opierającej się na tym, że wszystkie osoby o wspólnej cesze wychodzą na środek sali i witają się ze sobą.

3. Tematyczne zajęcia

Warsztaty w określonym stylu to zawsze dobry pomysł! Motyw przewodni sprawdzi się bardzo dobrze w roli urozmaicenia codziennych przedszkolnych zabaw, które przecież mogą znudzić się przedszkolakom. Animacje w stylu magicznych żywiołów czy indiańskich przygód to rozwiązanie, które przy profesjonalnej oprawie animatorskiej sprawdzi się doskonale!

Gry i inne aktywności to nie tylko źródło nieograniczonej frajdy, ale też aktywne rozwijanie swoich umiejętności oraz eksplorowanie świata. Biuro Tumi-Tur od niemal 10 lat łączy przyjemne z pożytecznym, organizując tego rodzaju zajęcia i warsztaty dla dzieci, zarówno w placówkach, podczas wycieczek krajoznawczych, jak i w plenerze – w Chwalimierzu.

Odpowiednie zabawy sprawiają, iż ich uczestnicy wyrastają na inteligentnych, odpowiedzialnych i ciekawych młodych ludzi. Wiemy to z doświadczenia, taki feedback otrzymujemy od szkół i przedszkoli, które przyjeżdżają do Chwalimierza na nasze warsztaty, i z którymi współpracujemy od lat – mówi Arkadiusz Mamla, właściciel biura Tumi -Tur, organizator wycieczek i pasjonat podróży – Oprócz nauki, jak wygląda przykładowy dzień z życia na wsi, podopieczni pod okiem animatorów zmienią się w ogrodników, pomogą w karmieniu zwierząt, czy też stworzą swój las w słoiku. A wszystko w atmosferze aktywnej zabawy i integracji, z dala od miejskiego zgiełku i technologii.


Dlatego, niezależnie od pory roku czy pogody, warto z grupą uczniów lub przedszkolaków obrać za cel Chwalimierz – gdzie niemal przez okrągły rok odbywają się zróżnicowane zajęcia, dopasowane do wieku uczestników.

Przypisy